ویدیو: ساده‌ترین راه‌ها برای امنیت کامپیوتر و شبکه در خانه

کرونوس – فعالیت شما روی اینترنت به هر نحو باید آزاد باشد همان‌طور که انسان آزاد است با رعایت نکاتی عمدتاً اخلاقی، مقررات زندگی روزمره را رعایت کند. اما ما روی شبکه‌ی جهانی چرا و تا چه حد محدودیت داریم؟ آیا گسترش ویروس‌ها و بدافزارها می‌توانند روی تجربه‌ی ما از اینترنت آزاد تأثیر بگذارند؟ ویدیوی جدید ما با این مضمون روی یوتیوب و آپارات قرار گرفت.

در این ویدئو به این می‌پردازیم: رمزگزاری end-to-end به چه معنی است، آیا VPN می‌تواند ما را از سانسور رهایی بخشد و این که چطور می‌توان هویت واقعی را روی اینترنت تغییر داد و موارد امنیتی را نیز رعایت کرد.

در این ویدئو به چندین طریق سعی می‌کنیم امنیت کاربر را به او گوشزد کنیم. مواردی از جمله استفاده کردن حداقلی از فلش دیسک‌ها، استفاده از HTTPS به جای HTTP و همین‌طور یادآوری این نکته که حتی اگر شرکت‌های خصوصی قصد فروش اطلاعات ما را داشتند، چطور می‌توانیم آگاهانه به مقابله با آن برخیزیم. تنظیم رمز مناسب برای مودم و اکسس‌پوینت وای‌فای، تنظیم رمز سخت برای ارتباط وای‌فای و همچنین خودداری از باز کردن ایمیل‌هایی که صاحب آن‌ها را نمی‌شناسید در این ویدیو به بحث گذاشته می‌شوند.

در این ویدیو به ساده‌ترین کارهایی که می‌توان برای جلوگیری از ابتلا به ویروس و بدافزار به کار برد اشاره می‌کنید. لطفاً موارد دیگری را که به نظرتان می‌رسد گفته نشده در قسمت کامنت‌ها ذکر کنید.

درباره بیژن صباغ

بیژن صباغ، سردبیر سایت کرونوس فارسی و میزبان کانال کرونوس روی یوتیوب و آپارات می‌باشد.

آیا می‌دانستید؟

زنگ تفریح: حرکت زمین، ساعت و تقویم

در این ویدیو به حرکت وضعی و حرکت انتقالی زمین پرداخته و به صورت مختصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *