هواپیمای سبز، کاشت چیپ در انسان و خطر پندمی‌های بعدی

پژوهشگران موفق به طراحی هواپیمایی شده‌اند که موتور آن با سوخت هیدروژن مایع کار می‌کند و به همین دلیل هیچ گاز دی‌اکسید کربنی در هوا پخش نمی‌کند. این طرح که توسط یک مؤسسه‌ی هوافضای انگلیسی ارائه شده مدلی از یک هواپیما است که با سوخت هیدروژن مایع قادر است نیمی از کره‌ی زمین را طی کند. همچنین مخزن سوخت این هواپیما سه برابر کوچک‌تر از یک هواپیمای معمولی است که با موتورش با سوخت کروسین کار می‌کند. این مؤسسه امیدوار است این هواپیما تا سال ۲۰۳۵ به تولید برسد.

شرکت نورالینک اعلام کرده به زودی کاشت چیپ‌ست در بدن بیمارانی که ضایعه‌ی نخاعی دارند آغاز خواهد کرد. بیماران با استفاده از این دستگاه الکترونیکی کوچک که در بدنشان کار گذاشته می‌شود قادر خواهند بود اعضای بدن خود را به دلخواه و با استفاده از امواج مغزیشان حرکت دهند. این دستگاه شامل الکترودهایی است که به صورت بی‌سیم شارژ می‌شوند.

و یکی از پژوهشگرانی که روی واکسن آسترازنکا علیه ویروس کرونا تحقیق کرده همچون بسیاری دیگر از محققین به جامعه‌ی جهانی هشدار داده است که پاندمی ویروس کرونا آخرین پاندمی بشر نیست و ویروس‌هایی که پس از این به مرحله‌ی سرایت عمومی می‌رسند ممکن است به مراتب مسری‌تر و خطرناک‌تر از بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا باشند.

ویدیوی مربوط به اخبار این هفته را می‌توانید روی یوتیوب هم ببینید.

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

زنگ تفریح: حرکت زمین، ساعت و تقویم

در این ویدیو به حرکت وضعی و حرکت انتقالی زمین پرداخته و به صورت مختصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *