دایرة‌المعارف گرایشات جنسی

کرونوس – این روزها همه‌چیز تبدیل به طیف شده است. دیگر زمانی که همه‌ی آدم‌ها مجبور بودند استریت باشند و فقط به جنس مخالف جذب شوند گذشته و گرایشات جنسی و جنسیتی این روزها به یمن وجود اینترنت به سرعت در حال گسترش است.

لذا ما تصمیم گرفتیم لیستی از این گرایشات را برای فارسی‌زبانان با هدف ایجاد آگاهی تهیه و ترجمه نماییم. ما معتقدیم آگاهی نخستین قدم برای تغییر است و شاید همه‌ی ما گرایشی برای تغییر درونمان داشته باشیم که برای بالفعل ساختن آن نیاز به کسب بیشترین آگاهی در مورد امکاناتمان داریم. این که بدانیم دیگران گرایش جنسی و هویت جنسیتی خود را چگونه تعریف می‌کنند به ما نیز کمک خواهد کرد نگاهمان را از دریچه‌ی تنگ دودویی (binary) به جنگل وحشی دگربودگی بیندازیم و آن‌زمان شاید بتوانیم تغییری در خودمان و روابطی که دوست داریم ایجاد کنیم.

گرایشات جنسی که در زیر می‌آید از سایت قدیمی دوست‌یابی OkCupid ترجمه شده. برای بسیاری از این موارد تعریف مشخصی که بتوان همه‌جا آن را استفاده کرد وجود ندارد و حتی خود سایت OkCupid برای تعریف این گرایشات به نظر کاربران خودش بسنده کرده است. بعضی از معادل‌سازی‌های فارسی نیز برای نخستین بار این‌جا توسط ما انجام می‌شود. لذا سعی ما در این‌جا این است که مدخلی قابل اطمینان از همه‌ی گرایشات جنسی و جنسیتی که تا این ساعت در این سایت وجود دارد به دست کاربران فارسی‌زبان بدهیم.

 

۱. Asexual (ای‌سکشوال = بی‌میلی جنسی)

بی‌میل کسی است که گرایش جنسی به دیگران ندارد. این الزاما به معنی فقدان گرایش رمانتیک نسبت به افراد نیست بلکه صرفاً به گرایش جنسی فرد مربوط بوده و بیان‌گر شخصی است که تمایلی به داشتن سکس ندارد. همچنین، شخص بی‌میل ممکن است صرفاً جذب زیبایی شخص دیگری بشود ولی همچنان تمایلی به داشتن رابطه‌ی رمانتیک و هم‌آمیزی با آن فرد نداشته باشد.

۲. Bisexual (بایسکشوال = دوجنس‌گرا)

فرد بایسکشوال به هر دو جنس مرد و زن تمایل دارد. این کلمه به نسبت کلمه‌ای قدیمی است چراکه وجود طیف جنسیتی را در مفهوم خود نهفته ندارد و جنس را چیزی بین زن و مرد نمی‌داند بلکه آن را صرفاً زن یا مرد می‌شمارد.

۳. Demisexual (دمیسکشوال = نیمه‌جنس‌گرا یا بی‌میلی خاکستری)

فردی است که فقط زمانی به رابطه‌ی جنسی می‌پردازد که به شخص مورد نظرش کاملاً علاقمند شده باشد. پیشوند Demi به معنی موقعیتی بین بی‌میلی و گرم‌مزاجی است. این کلمه بدین معنی نیست که شخص نیمه‌جنس‌گرا از گرایش جنسی محروم است یا گرایش جنسی کمی دارد، بلکه صرفاً بدین معناست که این فرد برای داشتن یک رابطه‌ی جنسی کامل نیاز به داشتن ارتباط عاطفی با شخص مورد نظرش دارد.

۴. Gay (گی = هم‌جنس‌گرا)

شخصی که فقط به هم‌جنس خود گرایش جنسی داشته باشد، گی محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که لزبین‌ها نیز در ادبیات جدید گی محسوب می‌شوند و درواقع کلمه‌ی گی محدوده‌ی گسترده‌تر و عمومی‌تری را پوشش می‌دهد. هم زنان، هم مردان و هم بقیه‌ی افراد بین دو جنس زن و مرد می‌توانند گی باشند.

۵. Homoflexible (هوموفلکسیبل = دگرجنس‌پذیر)

فرد دگرجنس‌پذیر تمایل بیشتری به هم‌جنسان خود دارد، اما روابط دگرجنس‌گرایانه (heterosexual) را از طیف گرایشات خود حذف نمی‌کند و ممکن است گاهی بخواهد چنین روابطی را نیز تجربه کند.

۶. Heteroflexible (هتروفلکسیبل = هم‌جنس‌پذیر)

فرد همجنس‌پذیر حداقل رابطه‌ی جنسی با هم‌جنس خود را دارد و تمایل بیشتری به داشتن رابطه با جنس مخالف دارد. لذا در مقایسه با فرد دوجنس‌گرا (bisexual)، شخص همجنس‌پذیر کمی بیشتر به سمت جنس مقابل تمایل نشان می‌دهد.

۷. Lesbian (لزبین = زن هم‌جنس‌گرا)

لزبین زنی است که فقط به زن دیگری تمایل جنسی دارد (یک هم‌جنس‌گرای زن).

۸. Pansexual (پن‌سکشوال = همه‌جنس‌گرا)

شخص پنسکشوال به همه‌ی جنس‌ها (از جمله جنس بیولوژیکی، جنسیت و هویت جنسیتی) تمایل دارد. چنین شخصی خود را نسبت به هر نوع تجربه‌ی جنسی و جنسیتی باز می‌داند.

۹. Queer (کوئیر)

این کلمه ریشه‌ای تاریخی و سیاسی دارد و به طور کلی هر چیزی که خارج از نرم دگرجنس‌خواه در جامعه قرار گیرد، کوییر محسوب می‌شود. لذا این کلمه بسیار بیشتر از یک گرایش جنسی را عبارت می‌شود و می‌توان پدیدارهای گوناگونی را در جامعه، جزو این دسته‌بندی تلقی کرد همچون سینمای کوییر، فرهنگ کوییر و ادبیات کوئیر.

۱۰. Questioning (کوئزشنینگ = پرسش‌گر)

شخص پرسش‌گر هنوز تصمیم خاصی در مورد گرایش جنسی، هویت جنسیتی و جنسیت خود نگرفته و در حال پرسش و تفحص است. حرف Q در عبارت LGBTQ گاهی اشاره به پرسش‌گر بودن و گاهی اشاره به کوییر بودن دارد. در مطالعات جنسیت، دانشجویان معمولاً از این کلمه به عنوان نوعی تاکتیک در ایجاد مکالمه با اتحادهای همجنسگرا-دگرجنسگرا استفاده می‌کنند.

۱۱. Sapiosexual (ساپیوسکشوال = فهم‌گرا)

فرد فهم‌گرا معتقد است چیزی جذاب‌تر از هوشمندی در انسان وجود ندارد. ساپیوسکشوال‌ها عاشق هوش شخص مورد نظر خود می‌شوند.

۱۲. Straight (استریت = هتروسکشوال = دگرجنس‌گرا)

دگرجنس‌گرایی، گرایش جنسی یا جنسیتی به شخص غیرهم‌جنس است.

۱۳. گرایشات دیگر

گرایشات جنسی و جنسیتی به صورت روزانه در حال تغییر هستند. اگر شما نیز گرایشی را می‌شناسید که در این لیست ذکر نشده، آن را ذیل همین صفحه به عنوان کامنت بنویسید تا لیست بروز شود.

[the_ad id=”3467″]

درباره بیژن صباغ

بیژن صباغ، سردبیر سایت کرونوس فارسی و میزبان کانال کرونوس روی یوتیوب و آپارات می‌باشد.

آیا می‌دانستید؟

تاردیگرید، یکی از جان‌سخت‌ترین موجودات زنده

تاردیگرید یا خرس آبی موجودی هشت‌پا است که تاکنون حدود ۱۱۰۰ عضو در خانواده‌ی آن کشف …

259 دیدگاه

 1. گروه های دیگه هم وجوددارن مثلا به مردی که به زن همجنسگرا علاقه داره چی میگین؟ به زنی که به دو جنسه ها علاقه داره چی؟ ♥☺☺

  • این گروه هم پنسکشوال محسوب میشن. چون پنسکشوال ها به جنسیت بیولوژیکی و هویت جنسی دید متفاوتی دارن

  • خب مردی ک جذب زن همجنسگرا میشه اون زن همجنسگرا ک گرایشی نداره ب جنس مخالف پس گرایشی محسوب نمیشه اگ اون زن گرایشی جز همجنس خودش داشته باشه میتونیم بگیم مثلا اون مرد پنسکشواله یا پلی سکشوال هست یا ووو گرایش های دیگ

   • سلام دخترم،من هم از نطر جنسی هم از نظر عاطفی ب دختر تمایل دارم،و نسبت ب پسرا نه تمایل جنسی دارم نه عاطفی،و تیپ و قیافه و اخلاق و رفتارم عین پسراست،جزو کدوم دسته میشم

  • در جواب به ahmad
   اینی که گفتی مردی که به زنان لزبین علاقه داشته باشه دو حالت داره یا فرد پنسکشوال هست یا پلی سکشوال
   زنی هم که به ترنس ها علاقه داره هم همینطور
   پنسکشوال:علاقه به همه ی جنس ها ، یعنی برای فرد فرقی نمی کنه طرف گی باشه ، لز باشه، ترنس، استریت بازم عاشقش میشه

   پلی سکشوال: علاقه به چند جنس، ی زن پلی سکشوال ممکنه هم به زن ها هم به مردا و هم به مردان گی علاقه نشون بده ولی مثلا به ترنس ها کششی نداشته باشه
   پلی سکشوال ی چیزی بین بایسکشوال و پنسکشواله… از دوجنس بیشتر ولی نه همه ی جنس ها و هویت جنسیتی

   • آخه گی که با زن اوکی نمیشه زنی که به گی ها تمایل داشته باشه خنگ سکشواله😂

  • این گروه پنسکشوال محسوب میشه یعنی بدون توجه به جنسیتت به هر گرایشی علاقه داری البته اینو بدونید گی ها و لزبین ها احتمالش هست بعد از مدتی پوزشون عوض بشه ولی احتمالش خیلی کمه مثلا یه لزبین پس از چند سال استریت شه

  • بر عکس هم هست، زنی یا دختری که عاشق یا کشش به بای سکشوال های مرد میشه که بیشتر گرایش به همجنس (مردها) دارن. در کنار مردها با چهره خیلی مردونه یا رفتاری خیلی مردونه هیچ حس کششی ندارن. به این دسته از زنان میگن Girlfag.

 2. سلام
  من 32 سالمه چهره خوبی هم دارم و شدیدا دوستدارم با یه جنس موافق رابطه جنسی و احساسی بر قرار کنم اما نمیتونم به راحتی به کسی اعتماد کنم ( از ترس آبرو و همچنین بخاطر مسائل قانونی) چکار بایدبکنم خیلی روزهای سختی رو سپری میکنم میتونید راهنماییم کنیدتا بتونم یه آدم مورداعتماد پیدا کنم.
  لطفا جوابم رو بهم ایمیل کنین ممنون میشم

  • اپلیکیشن های دوست یابی وجود داره که میتونید سرچ کنید عضو بشید ادمای شبیه خودتون رو پیدا کنید

  • منم مث شما.. چطور میشه باهم حرف بزنیم

   • کسانی که به تام بوی ها گرایش دارند ، جز لزبین ها حساب میشن؟ اگه اون ها نه به دخترا و نه به پسرها گرایش نداشته باشند…

   • تامبوی فقط یک نوع استایله و باید بگی کسایی ک به لزبین های استود و استم و استود بوچ و هارد بوچ و بوچ علاقه دارن چی هستن😁

  • تو باید عشق من باشی

  • سلام ashkan_dom_king اینستاخواستی بیااشناشیم

  • منم مثل شمام دوستم.در عذابم
   با قیافه خوب و …

   در عذاب مطلق
   @hanicd

  • سلام بیا من ۱۷ سالمه بریم لاو 😍💙

  • سلام خوبی اشکان

  • متاسفانه حستونو درک میکنم و میفهمم که برقراری رابطه با فرد همجنس چقدر میتونه سخت باشه..
   من خودم دوجنس گرا هستم و کراشم همجنس خودم هست ولی آبرو برامون نمونده که..
   تو این کشور گردن به سر ال جی بی تی ها نمیذارن —

 3. اینکه میگن فلانی تیکنِ ینی چی ؟

 4. سلام من تا الان دوس پسرهای زیادی داشتم اما غیر از اینکه هیچوقت رابطه موفق و ارومی نداشتم ینی حس میکردم به یچیزه دیگه نیاز دارم نه اینکه حالم بهم بخوره یا تحریک نشم اما همیشه حس کردم تمایلات دیگه ای هم دارم مثلا خیلی دلم میخواد با یه دختر که تیپ و ظاهر پسرونه داره دوست شم به این تمایلات نمیدونم چی میگن اگر برام واضحش کنید ممنون میشم…
  و اینکه میتونید درباره تام بوی ها بگید که تو کدوم قسمت قرار میگیرند؟

  • منم مثل anaم

   • ابوالفضل

    حالا کمی با گرایشت مخالفت کن میمیری؟؟ این بیشترش بخاطر راحت طلبی ادما

  • سلام تا جایی که من اطلاع دارم شما لزبینی و من خودم تام بویمو تام بوی ها دخترایی هستن که تیپ پسرونه میزنن رفتار و اخلاق پسرونه دارن. در اصل شما دوست دارین با یک تامبوی در رابطه قرار بگیرین

  • تام بوی یه استایله نه یه گرایش جزو رنگین کمونی ها نیستن

   • سلام من دخترم و غالبا به جنس مخالف علاقه و میل دارم اما به طور استثنا فقط از یه دختر خوشم میاد
    و نمیدونم که توی پلی سکشوال قرار میگیرم یا هتروفلکسیبل میتونید راهنماییم کنید؟

   • سلام
    من نظرمو بر اساس اطلاعات خودم میگم حالا اگر اشتباه بود دوستان اصلاح کنن
    پلی سکشوآل معمولا از عشق بازی و یا سکس عشق یا شریک جنسیش با مرد یا زن دیگه لذت میبره
    هتروفلکسیبل اساسا به جنس مخالف گرایش داره اما گاهی به همجنس هم جذب میشه و دوس داره سکس کنه باهاش
    بنابراین اون چیزی که شما از خودتون گفتین بیشتر به هتروفلکسیبل نزدیک هستید

   • من میخام حقیقتو بگم!
    من یه دختر 21 سالم…
    خیلی قضاوت میشم=)
    من از اولشم با دخترا خیلی صمیمی بودم…
    وقتی 13 سالم بود… خب بهم، تج*اوز شد…پسر بود..
    بقدری اون روزا از ترس همونجا میمردم ک فقط دعا میکردم سریع فرار کنم..
    تا زمانی ک پلیس نجاتم داد.. 🙂
    من، واقعا نمیتونم
    نمیخام
    از پسرا میترسم
    الان 21 سالمه
    ولی وقتی به رابطه باپسرا فک میکنم فقط جیغ میزنم…
    فقط میخام بگم الکی کسیو قضاوت نکنین..
    -ریحانه

   • دمیسکشوال هستی

  • تام بوی استایل محسوب میشه مثل گرانج و جز رنگین کمون نیست

  • منم دقیقا اینطوریم دوس پسرداشتم ازدواجم کردم جداشدم اما از روابط جنسی با جنس خودم خیلی خوشم میادو کسی که اخلاقش پسرونس و تیپش صداش بمه غیرتیه روم تاثیرداره .کسی هست این مدلی برای روابط احساسی و عاطفی بم پیام بده همه جوره پایشم ..ای دی تلگرامم @Toutemaviee

  • تام بوی فقط یک استایله مثل تامبلر، گرانج، مینیمال، کلاسیک، پانک، بوهو و… استایل تامبوی هیچ ربطی به LGBTQ نداره یک تامبوی میتونه استریت، لزبین، بایسکشوال و یا هر چیز دیگه ای باشه

  • به اینجور دخترا که دوس داری اصطلاحا میگن تامبوی. درسته تامبوی یه استایله ولی استایلشم مربوط به دخترایی که تیپ پسرونه میزنن و موهاشون کوتاه واسه همین میگن طرف تامبویه
   در واقع لزبین هستن
   دخترایی که تیپ پسرونه میزنن و به دختر گرایش دارن
   من خودم تامبویم

  • بهتره با لزبین های هارد بوچ امتحان کنی . اون ها تیپ پسرونه میزنن و لزبین هستن
   تامبوی فقط یک نوع استایله .
   و از هر قشر و فرهنگ و جنسیتی میشه اونو داشت

  • 🔥🔥👽👽

  • تامبوی تو دسته لزبینه مث من و ند نوع تایپ داره

  • من تام بوی هستم.چرا با من دوست نمیشی؟=)

  • تامبوی همین مورد هست که گفتی دختر با استایل پسرونه

 5. کسی که به هر دو جنس و ترنس ها گرایش داره اما به بقیه ی دسته هانه (هرمافرودیت و…) جزو کدوم دسته حساب میشه؟

 6. Варенка

  من هیچ علاقه ای به پسرها و نزدیک شدن به اونها ندارم، مگر تحت شرایطی که هم جذب ظاهر یک پسر بشم و هم بتوانم رابطه عاطفی عمیقی باهاش برقرار کنم. بغیر از اینها من اضطراب رابطه ی جنسی دارم و سابقا بارها پیش آمده که از رابطه جنسی بعنوان یک سلاح استفاده کردم. و از پسرهای خیلی ملایم، تر و تمیز، بلوند اروپایی، لاغر، خوشم میاد، اگر تو ایران بمونم باید مجرد بمونم. بعنوان یک دختر طبیعیه اینها؟

  • طبيعي بودن ك طبيعيه اما شما fetish اون ظاهر رو داريد يعني خيلي درگير شخصي با اين ظاهريد و فقط چنين شخصي رو ميخوايد.

  • منم حالت شمارو دارم دقیقا.

  • عزیزم در مورد مسایل جنسی غیرطبیعی خودِ غیر است.
   پس نگوییم من چون فلانم پس غیر طبیعی یا خاص هستم.چون همه چیز طبیعی است. هر کس مانع غرایض طبیعی و خصایص و گرایشات کسی شود مریضِ آنرمال است.مانند ملّا

 7. توی تعریفاتون یکی از دسته های اصلی دگرباشن ینی ترنسکشوال ها رو ننوشتید

 8. پلی سکشوال روهم توضیح بدین🌹

 9. من تمایل به رابطه جنسی با جنس‌مخالف (دختر) و رابطه عاطفی با جنس‌موافق (پسر)رو با ظاهر دخترانه دارم ، پنسکشوال هستم الان ؟ اگر کسی همچین حالتی داره میتونیم باهم باشیم البته من در ایران زندگی نمیکنم و کارهای اقامتش رو میکنم تا بیارمش کنار خودم .

 10. سلام
  من 16″سالمه و دخترم
  همه دوستام نسبتا lgbt هستن
  و منم تمایل رابطه جنسی و عاطفی با هر دو جنس هستم
  همینطور تایپ های مختلف
  مثلا دخترایی ک خیلی شبیه پسرا عن
  یا تایپ های دیگ
  تایپ من دقیقا چیه؟

  • من خودم به از نظر رابطه ی جنسی هیچ محدودیتی ندارم درواقع دوست دارم با همه رابطه ی جنسی داشته باشم
   اما رابطه ی عاطفی فقط با دختر
   این آیدیمه
   Rtyfghcvbrtyfghcvb@
   خوشحال میشم
   کسایی که شبیه منن بهم پیغام بدن و باهم آشنا شیم

  • بایسکشوال

  • اینجور ک تو میگی باید بایسشکوال باشی.
   تمایلاتت هم دخترایی هست با استایل تامبوی
   ک میتونه لزبین های استود و استم و اسپرت فمه و بوچ و هارد بوچ و استون بوچ و سافت بوچ
   و یا بایسکشوال های تامبوی باید باشه
   من یک بایسکشوال و استایلم تامبوی
   خواستی اینم آیدی اینستام
   @shabnam15sh.s

  • Mishe dr ertenat bashim mnm injoriyam

 11. من کاملا بی میلم ولی از نظر عاطفی هم به جنس مخالف و هم جنس موافق علاقه دارم.البته بیشتر موافق.با دیدن پورن های همجنسگرایی یکم تحریک میشم اما بازم میلی به اینکه خودم بخوام رابطه داشتم باشم ندارم.
  متاهلم هستم و تاحالا رابطه نداشتم
  دست و پام بستس وگرنه تام بویم هستم
  چه شود 🤦‍♀️

  • هی بابا رفیق توام مث خودمی ایرانه دیگه کاریش نمیشه کرد😐 لزبین باشی با مرد زندگی کنی خودتو رفتارتو تمایلاتتو ارزشهاتو سرکوب کنی آخه این چه وضعیه؟

 12. من به دختری که رفتار پسرونه داره یا به نحوی میخاد پسر بشه و به خوده پسرا علاقه دارم میشه بگین من چجورم؟؟؟

 13. من هنوز با دختر رابطه نداشتم ولی از این تمایلی که به همجنس دارم متنفرم بارها و بارها خواستم این حس رو کنار بزارم ولی بعداز مدتها خیلی هوس همجنس رو میکنم و بلافاصله بعداز رابطه دچار پشیمونی و عذاب وجدان میشم

  • من اگه جای تو بودم عشق دنیا رو میکردم
   بهتر نیست فقط به قریزه اعتماد کنی

  • سلاام،خوبی آقا مهران چند سالتونه هست جسارتا
   من بیسکشوالم اما یدوست دارم ترنس هست حدود 40سال داره ک بعد رابطه دچار گناه این مسائلی میشه..دلایل متفاوت داره این

   • ببخشید من فضولی میکنم

    احیانا فامیل درجه یکی داشتن که اخیرا فوت کرده باشن
    مثل مادر ، پدر، برادر…
    اگه نه احیانا کسی بوده تو زندگیش که دلش رو شکسته.یعنی ایشون دل اون رو که الان احساس گناه میکنه.
    متولد اواخر بهار تا اواسط تابستانن؟

    بهم خبر بدین لطفااآ
    @hanicd

 14. یه پسرم که نمیتونم فقط س ک س داشته باشم
  نظری دارید چجوری فقط سکس داشته باشم

  • خوب توضیح بدید.مثلا به چ کارایی هم علاقه دارید.شاید اینها هم تحریکات سکسی است ولی شما فک میکنید خارج از داستان سکسهقتل که نمیکنید.ببینید هر عملی که دو طرفه باشه و باعث لذت بردن از بدن هم وحتی جمله های هم و یا نگاه و یا طرزِ لباس پوشیدن و ….همه .توضیح بدین ممنون

   • منم همینطور البته در گذر زمان گرایشای من معمولا عوض میشه اما مدت طولانیه که به گی علاقه دارم و دخترم

 15. من یه دخترم که میل جنسی نه به مردان دارم نه به زنا یعنی درواقع علاقه ای به رابطه با کسی ندارم اصلا ولی پورن های گی باعث تحریم میشن نمیدونم چرا اینجوری خیلی عجیبه برام
  از نظر عاطفی ولی به جنس موافق گرایش دارم

  • منم مثل شمام و خیلیارو دیدم که اینظورن اما باید خودتو تو شرایط بذاری حالا یا شرایط عاطفی یا رابطه جنسی

  • سلام منم مثل توعم دوس دارم با کسی که مثل خودمه و ازم رابطه نمیخواد باشم و تامبویم خوشحال میشم بیشتر آشنا شیم با هم
   این آی دی اینستامه
   @ma317tin

   • سلام من یه دختر19ساله هستم که رابطه با پسرای گی تمایل دارم یعنی به باسن پسر تمایل دارم اما نمیدونم چجوریه فقط از باسن پسرتحریک میشم

 16. به کسی که در دیدگاه جنسی فقط تمایل به جنس مخالف داره ولی از لحاظ عاطفی میتونه هر جنسیتی رو دوست داشته باشه و عاشقش بشه چی میگن ؟
  چون واقعا دید عاطفی و جنسی خیلی با هم فرق میکنن و از هم تفکیک شدن .

 17. سلام در مورد وانیلا کسی اطلاعات مفید و خلاصه داره بهم توضیح بده؟؟؟؟؟؟

 18. من مرد همجنسگرام ولی بعد از اولین رابطه‌ام بی‌میل شدم کلا
  آیا من همجنسگرا(گی) به بی‌جنسگرا(آسکشوال) تغییر کرده‌ام یا حسم کم‌کم بر می‌گرده؟
  با فیلم‌های پورن(گی) کمی تحریک میشم ولی دست به خودارضایی نمیزنم،فیلم پورن(زن_مرد) میبینم اصلا تحریک نمیشم و حتی بی‌میل ترم میکنه
  گرایش جنسی من چیه؟

 19. من آسکشوال هستم از نوع پلی رمانتیک ، و گرایش عاطفیم شدیده بطوری که بدون عشق زندگی برام بی معنی شده ، اما متاسفانه هرکیو دیدم تو زندگیم دنبال رابطه ی جنسی هست ، واقعا نمیدونم باید چیکار کنم اگه کسی فکری در مورد من به ذهنش میرسه و میتونه کمکم کنه بهم نظرشو بگه ، این ایدی تلگراممه nlm69

  • سلام من دمیسکشوال ام و مثل نازنین زندگیم بدون عشق بی معنی شده برام هر کسی رو دیدم دنبال سو استفاده بوده منم یه طوریم که خیلی شدید وابسته میشم واسه همین طرف سو استفاده می کنه ولی دنبال یه دختر می گردم که برام پایدار باشه دو ساله میگردم اگه کسی هست به ایمیلم پیام بدهf.farzanehzahedi135246@gmail.com

  • به نظرم شما باید بری دنبال شعر و شاعری

 20. پلی سکشوال ینی چی?

 21. سلام من فقط به پسرا گرایش دارم و دوست پسر هم دارم ولی یه مدته که از دوستم که دختره بهش حس دارم فقط به همون حس دارم به هیچ دختر دیگه ای حس ندارم میشه کمک کنین چیکار کنم ؟!

  • حتما نیاز نیست جزو دسته خاصی قرار بدی خودتو….عشق از نظر من جنسیت نمیشناسه