ریشه‌های ستاره‌شناسی در مسیحیت و ادیان آسمانی

در عصر ما داستانی وجود دارد که بسیاری از مردم دنیا عمیقاً به آن اعتقاد دارند. بر اساس این داستان، قهرمانی به نام مسیح که معجزاتی جادویی انجام میداده، به وجود خداوند یکتا و همچنین پایان جهان بشارت میدهد. داستان عیسی مسیح همانند داستان زردشت، میترا و دهها خدای دیگر اعجابانگیز و اسرارآمیز است. چرا افرادی هزاران سال پیش قادر بوده‌اند کارهای محیرالعقولی انجام دهند که بقیهی انسان‌ها نمی‌توانند انجام دهند؟ داستان واقعی این افراد چه بوده است؟ ما همچنان پاسخ این پرسش‌ها را نمیدانیم. اما بر مبنای نوعی تفسیر متفاوت از تفسیر رسمی، ریشهی مسیحیت این دین آسمانی چیزی نیست جز داستانی در مورد ستارگان و آسمان. داستانی در مورد روز و شب.

ما در این ویدیو با نگاهی به داستان زندگی حوروس، میترا، کریشنا، دیونیسوس و عیسی به شباهت‌های موجود در این داستان‌ها نگاهی می‌اندازیم و تفسیری ارائه می‌دهیم که بر اساس آن بخش‌های تعیین‌کننده‌ای از داستان این خدایان از برداشت‌ها و دانش انسان از ستاره‌ها و خورشید نشأت می‌گیرد. برای دیدن ویدیوی کامل می‌توانید این‌جا کلیک کنید. (دیدن ویدیوها روی یوتیوب به فیلترشکن نیاز دارد.)

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

میدان کوانتومی چگونه کشف شد؟

طی بیست سال نخست قرن بیستم برخی نوابغ ریاضی توانستند دو کلید برای رمزگشایی جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *