واکسن آلزایمر، علائم جدید کووید-۱۹ و پردازشگر جدید کوانتومی

از این پس به صورت هفتگی اخبار جدید دنیای علم را برای شما به صورت ویدیویی و متنی منتشر می‌کنیم. ویدیوهای ما روی کانال یوتیوب و سایتمان قابل مشاهده هستند.

یک واکسن جدید آلزایمر به مرحله‌ی آزمایش بالینی رسیده است. این واکسن که محصول پژوهشگران دانشگاه ماساچوست بوده و از راه بینی استعمال می‌شود در صورت تأیید هم برای پیشگیری و هم درمان بیماری آلزایمر به کار خواهد رفت.

هر هفته علائم جدیدی از ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ کشف می‌شود. پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که کاهش شنوایی گوش یکی از این عوامل است. پیشتر تورم انگشتان پا و همچنین تورم بازو نیز به عنوان علائم بیماری کووید و همچنین از آثار جانبی واکسن این بیماری شناسایی شده بود.

و شرکت IBM با تولید یک پردازشگر ۱۲۷ کیوبیتی ما را یک قدم به کامپیوترهای کوانتومی نزدیک‌تر ساخت. این پردازنده که Eagle نام دارد، از هدف قبلی این شرکت که تولید پردازنده‌ی ۱۰۰ کیوبیتی بود جلوتر رفته. آی‌بی‌ام وعده داده تا سال آینده تعداد کیوبیت‌های موجود در یک پردازنده را سه برابر خواهد کرد.

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

زنگ تفریح: حرکت زمین، ساعت و تقویم

در این ویدیو به حرکت وضعی و حرکت انتقالی زمین پرداخته و به صورت مختصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *