جهش جدید کرونا، زمان چگونه به عقب بازمی‌گردد و خونی که خون نیست

جهش جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی که با نام سویه‌ی اومیکرون شناخته شده، همه را نگران کرده. این جهش تازه کشف شده و هنوز اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست، اما به دلایل خاصی اهمیت دارد. این سویه ظاهراً با سرعتی بسیار بالا سرایت پیدا می‌کند و پروتئین اسپایک را هدف قرار می‌دهد. با توجه به این که بیشتر واکسن‌های بیماری کووید-۱۹ نیز پروتئین اسپایک را هدف قرار می‌دهند، این سویه احتمالاً می‌تواند در مقابل این واکسن‌ها از خود مقاومت نشان دهد. در ویدیوهای آینده در مورد تازه‌های ویروس کرونا بیشتر می‌گوییم.

پژوهشگران طی مقاله‌ای شرایط خاصی را که در آن زمان می‌تواند به عقب بازگردد مورد بررسی قرار داده‌اند. مکانیک کوانتوم به ما نشان می‌دهد حرکت زمان گاهی به سمت گذشته است. این بدین دلیل است که آنتروپی گاهی به جای این که زیاد شود، کاهش پیدا می‌کند و زمان تابعی از مفهوم آنتروپی است.

و آن مایع قرمز رنگ که در بسته‌های گوشتی که از سوپرمارکت می‌خریم خون نیست، اما به سرخی خون است! مدت‌هاست دست‌اندرکاران تولید گوشت می‌دانند مایع سرخ‌رنگی که در گوشت‌های بسته‌بندی‌شده وجود دارد، خون نیست بلکه میوگلوبین است. میوگلوبین نوعی هموگلوبین است و هموگلوبین نیز به نوبه‌ی خود نوعی پروتئین است. این پروتئین در بافت‌های ماهیچه‌ای یافت می‌شود.

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

زنگ تفریح: حرکت زمین، ساعت و تقویم

در این ویدیو به حرکت وضعی و حرکت انتقالی زمین پرداخته و به صورت مختصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *