در جلسه‌ی عمومی معتقدین به زمین صاف

تام و خمیردندان فاقد فلوراید

کرونوس – تام عاشر و جیک لوئیس از وایس به سراغ اولین مراسم عمومی معتقدین به زمین صاف در بیرمنگهام رفته‌اند. آنان چیزهای عجیبی در این مراسم دیده‌اند.

تام می‌گوید مادرش معتقد است که زمین صاف است. و همه‌ی تلاش تام مبنی بر فهمیدن این که چرا مادرش این‌گونه فکر می‌کند بی‌نتیجه بوده است. او می‌داند که عده‌ی زیادی با مادر وی هم‌عقیده‌اند. به همین دلیل وقتی عده‌ای از این افراد که معتقدند کره‌ی زمین حالت کروی ندارد و صاف است جلسه‌ای در بیرمنگهام برگزار کردند، تام و مادرش تصمیم گرفتند به جلسه‌ی آن‌ها بروند. تام به مادرش گفت: «شاید اگر برویم و من آن‌جا یک اتاق پر از آدم‌هایی را ببینم که با تو هم‌نظرند، نظرم عوض شود!»

اما تام چیزهای عجیبی در این مراسم شنید که گزارش کامل آن را در این‌جا آورده است.

مراسم (کنوانسیون) در هتل جوریس این برگزار شد و حدود ۷۰ نفر در آن شرکت جستند. در بدو ورود، شخصی با تام خمیردندان بی‌فلوراید داد. تام بعداً در خلال مراسم متوجه شد بسیاری از اعضای این جلسه معتقدند دولت با فلوراید مردم را مسموم می‌کند تا سیاست‌های خودش را پیش ببرد.

 

اما ایده‌ی زمین صاف آن‌ها نیز جالب است. آنان ظاهراً با استفاده از نمایه‌های پاورپوینت تلاش کرده‌اند نشان دهند که کره‌ی زمین نه تنها صاف است، بلکه بر روی چند ستون هم قرار دارد. برخی از آنان معتقدند زمین کاملاً صاف است ولی گوشه‌هایش با یخ‌های عظیم قطبی محافظت شده است.

مادر تام می‌گفت: «ببین با وجود همه‌ی این تکان‌ها، آب صاف می‌ایستد. پس زمین هم می‌تواند صاف باشد.» اما درست پیش از مراسم مریض شده بود و نتوانست به کنوانسیون برود. بنابراین تام به تنهایی رفت و این گزارش تصویری را ارسال کرد.

بسیاری از اعضای این مراسم در سال ۲۰۱۷ به این عقیده‌ی جدید روی آورده‌اند. برخی از آنان معتقدند سرطان به دلیل احساسات منفی ایجاد می‌شود و عده‌ای دیگر معتقد بودند دایناسورها وجود نداشته‌اند.

تام در انتهای گزارش نتیجه می‌گیرد که خوشحال است که مادرش فقط به زمین صاف اعتقاد دارد و معتقد به ایجاد سرطان از طریق احساسات منفی نیست.

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

کدام‌یک امنیت بیشتری دارد: واتس‌اپ، تلگرام یا سیگنال؟

کرونوس – امنیت در فضای مجازی موضوعی بسیار پیچیده و بحث‌برانگیز است. با این حال، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *