ابزاری که اطلاعات عمومی فیسبوک شما را نمایش می‌دهد

کرونوس – اگر هفته‌ی پیش را به دیدن فصل آخر سریال Black Mirror گذرانده‌اید ممکن است حالا کمی در مورد تکنولوژی بدبین شده باشید. با این که لازم نیست تا چند وقت دیگر خیلی خودتان را از این بابت نگران کنید، ولی باز هم این که در مورد حریم شخصی خود روی اینترنت نگران باشید منطقی به نظر می‌رسد.

خوشبختانه یک ابزار آنلاین توسط Supremo طراحی شده است که می‌تواند به شما بگوید چقدر از اطلاعات شما روی فیسبوک برای غریبه‌ها قابل رؤیت است.

هر بار که شما چیزی را روی فیسبوک منتشر می‌کنید، فیسبوک به شما اجازه می‌دهد مشخص کنید که چه‌کسانی می‌توانند آن را ببینند. تنظیمات برای این قابلیت، بسیار ساده است، اما اگر با آن‌ها آشنایی نداشته باشید ممکن است اطلاعات شخصی‌تان برای همه قابل رؤیت شود و تبلیغ‌کنندگان و دزدها نیز ممکن است آن را ببینند.

از این‌جا به این سایت وارد شده و به آن دسترسی به فیسبوکتان بدهید. ممکن است اجازه دادن به این وبسایت برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما کمی غریب به نظر برسد اما این سایت می‌گوید: «اطلاعات شما از روی سرورهای ما پاک می‌شوند اما دیگران ممکن است از اطلاعات شما به شکل ضررباری استفاده کنند (احتمالاً منظور خود فیسبوک است).»

این ابزار سپس از شما سؤالات غریب دیگری می‌پرسد. مثلاً یک عکس به صورت رندوم از خودتان، عکس مدرسه‌تان و اسم اعضای خانواده‌تان را به شما نشان می‌دهد. سوپریمو می‌گوید: «مسأله ساده است. ما باید بدانیم که چه اطلاعاتی را با چه کسانی به اشتراک می‌گذاریم…. پس از بستن این پنجره، تمام اطلاعات شما از روی سرورهای ما پاک می‌شود.»

درباره هیأت تحریریه

این مقاله توسط هیأت تحریریه نوشته ویا ویرایش شده است. عضویت در هیأت تحریریه با توجه به «شرایط همکاری با کرونوس» برای عموم آزاد است.

آیا می‌دانستید؟

اگر به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اید باید واکسن بزنید؟

کرونوس – اگر تاکنون به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اید، ممکن است بپرسید آیا لازم است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *